Par Ziņģīti

Ja cilvēks grib dzīvot, tad viņš domā, kā dzīvot. Ja cilvēks grib eksistēt, tad dzīve viņam paiet garām. /I.Ziņģīte/

Ineses Ziņģītes stāsts nav ar laimīgu sākumu, bet noteikti ar laimīgu turpinājumu. Inese apprecējās 20 gadu vecumā, taču jau trīs dienas pēc kāzām zaudēja gan jaunību, gan mīlestību, neveiksmīgā akrobātikas treniņā laužot mugurkaulu un kļūstot paralizēta. Pirmo gadu pēc šī notikuma Inese neatceras vispār; ārsti uzskatīja, ka atveseļošanās nav iespējama un nosūtīja jauno sievieti uz bērnu pansionātu. Taču Inese nepadevās, tas nebija un nav viņas garā, jaunā sieviete gribēja dzīvot! Izlasījusi visas pieejamās medicīnas grāmatas, Inese nonāca pie secinājuma, ka tad, ja muguras smadzenes nav pārplēstas līdz galam, vēl ir cerība.
Tā kā viņa pēc dabas bija vingrotāja, tad viņa darīja visu, lai uzlabotu savu asinsriti – knaibīja sevi, vēlās ārā no gultas, sāka rīvēties ar dvielīti – līdz jau spēja nostāties četrāpus. Turpinot ar prieku rāpot un nerimtīgi vingrot, jau 7 gadus pēc traumas Inese spēja nostāties pati uz savām kājām, iemīlēties un vēlreiz apprecēties. Tāpat pretēji ārstu prognozēm Inese laida pasaulē meitiņu. Tomēr pēc otrā bērniņa piedzimšanas Inesei atkal attīstījās paralīze un vairākus mēnešus viņa pavadīja slimnīcā. Šoreiz Inese no paralīzes atguvās pusgada laikā, jo nu jau zināja vislabāko ārstēšanās metodi – rīvēšanos. Ar šo pašu metodi Inese ir piecēlusi arī savu vīru no vēža pēdējās stadijas uz pirmo.
Šobrīd Inese dzīvo Nītaurē un dzīvo pēc principa – kad man nav naudas, man nav par ko dzert, bet kad ir – tad es nevaru dzert. Inese daudz dara pati mājās – griež un krāso matus, taisa pedikīru un manikīru, pat kurpēm papēdīšus labo pati! Inese saka: „Lai cilvēks būtu vesels, viņam ir vajadzīgs svaigs gaiss, ūdens un laba asinsrite! Tas ir vienīgais, kas uztur cilvēku un vairo imunitāti. Ja esi vesels, esi vajadzīgs citiem!”. Inese ar prieku dalās savās zināšanās par pašas izstrādāto metodi, kas ir pamats veselībai, pozitīvai enerģijai un skaistam augumam. Viņa uzvelk vingrošanas kostīmu un kopā ar zinātkārajiem rīvējas un rāpo.

 

Fragments no DVD “Patiess stāsts. Inese Ziņģīte”.